Koszerna czekolada i nie tylko

Prezentacja prac ok. 200 artystów z 32 krajów połączona z promocją kultury Izraela oraz warsztatami przyrządzania czekolady koszernej odbędzie się podczas piątej edycji Festiwalu Sztuki Naiwnej "Art Naif Festiwal" - poinformował katowicki magistrat.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej każdego roku koncentruje się wokół innego kraju. W ubiegłym roku była to Kuba, w tym roku promowany będzie Izrael. W ramach promocji kultury tego kraju zaprezentowane zostaną 94 prace trzydziestu najlepszych artystów z Gallery of International Naive Art w Tel Awiwie.

"W programie znalazły się także wystawa fotografii o tematyce izraelskiej, pokazy filmów, tańca oraz warsztaty robienia koszernej czekolady" - powiedziała PAP koordynatorka festiwalu Aleksandra Tolasz z Fundacji Eko-Art.Silesia.

Festiwal potrwa do 17 sierpnia. W tym czasie na wystawach będą prezentowane prace ponad 200 artystów z 32 krajów, m.in. z Burkina Faso, Tunezji, Tanzanii, Rosji, Australii, RPA, Argentyny, Francji, Turcji, Kuby, Japonii.

Będzie można zobaczyć nie tylko obrazy, ale także ceramikę i rzeźbę z Polski. Tej ostatniej poświęcono w tym roku dwie osobne ekspozycje - na jednej zostaną pokazane rzeźby pochodzące ze zbiorów Muzeum Parafialnego w Paszynie, na drugiej pojawią się eksponaty z wystawy "Madonna w sztuce ludowej", która przyjedzie do Katowic z Łódzkiego Domu Kultury.

Pierwsza edycja festiwalu była poświęcona kulturze Francji, druga - kulturze i tradycji kontynentu afrykańskiego. W przypadku kolejnych motywem przewodnim była kultura Mongolii oraz Kuby.

Art Naif Festiwal organizuje Fundacja Eko-Art.Silesia i Galeria Szyb Wilson.

Festiwal potrwa od 15 czerwca do 17 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama