Mistrzyni modlitwy

Płyta z rozważaniami ojca Józefa Augustyna uczy modlić się, jak Maryja.

Mistrzyni modlitwy   Wydawnictwo WAM Wychodząc od medytacji słów Maryi zapisanych na kartach Ewangelii, Józef Augustyn SJ ukazuje Matkę Jezusa jako najlepszą Mistrzynię modlitwy oraz walki duchowej.

Ona bowiem pragnie uczyć nas modlitwy we wszystkich naszych sytuacjach życiowych, także tych najtrudniejszych. Z Nią i dzięki Jej wstawiennictwu możemy zwracać się do Boga Jej słowami: "Niech mi się stanie według Słowa Twego".

Autor proponuje również rozważania o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w kontekście upadku komunizmu w Europie Wschodniej.

Na płycie CD w formacie mp3 znalazło się osiem konferencji o. Augustyna, w czasie których rozpatruje on m.in swoistą maryjną triadę, jaką jest milczenie, medytacja i słowo. Autor podpowiada także, w jaki sposób nie kontemplować grzechu i tego, co nas niszczy oraz jak zawierać kompromisy w relacjach z ludźmi, a jednocześnie być bezkompromisowym w oddaniu się Bogu.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 płyty, wydane przez WAM w serii Kolekcja Życia Duchowego. Nasze zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o polecenie nam jednego sanktuarium maryjnego, które warto odwiedzić podczas tegorocznych wakacji. Z wszystkie propozycje dziękujemy, a nagrody otrzymują:

Michał Kroszka z Ostrołęki, Danuta Niedałtowska z Czarnej Białostockiej oraz Monika Stanios z Pruszkowa

Nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama