Boski Festiwal

To reaktywacja Salezjańskiego Sejmiku Młodzieżowego – jednego z najlepiej wspominanych spotkań młodych.

Odbywał się on przez 12 lat przy Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu koło Piły. Minęło kilkanaście lat, a jednak do dziś, niektórzy uczestnicy Przystanku Woodstock pamiętają niepowtarzalny klimat pierwszych sejmików. Nie były to polityczne i nudne debaty, jakby się mogło zdawać, lecz koncerty, dziś popularnych, zespołów rockowych, teatr, pantomima Irka Krosnego, obecnie bardzo dobrze znanego artysty, wielu ciekawych ludzi, mocne i pokrzepiające ducha rozmowy oraz wolna scena, na której grali początkujący muzycy lub wypowiadali się ci, którzy pragnęli podzielić się swoimi wrażeniami, refleksjami. Każdy czuł się zauważony, niezależnie od swego wyglądu, ubioru. Każdy był wyjątkowy.

Pomysł powstania Sejmiku Młodzieżowego w Skrzatuszu zrodził się w 1987 roku, po tym jak rok wczesniej w mediach pojawiła się informacja, że zespół Test Fobii-Kreon  podczas swojego koncertu w Jarocinie złamał krzyż i odprawił czarną mszę. Kontrreakcja była potrzebna, by pokazać światu, że młodzi ludzie nie pozwolą obrażać symboli i znaków, które wytyczają im cel życia, jego sens. Dziś sprawa walki z krzyżem powróciła. Nie jest on może palony na scenie, ale zaczyna przeszkadzać w wielu szkołach i innych miejscach publicznych.

Organizując, po wielu latach, Boski Festiwal w Broczynie koło Czaplinka w dniach 23 – 26 VIII, chcemy zaczerpnąć coś ze skrzatuskiej atmosfery, przenieść na teraźniejszość. Zaproszeni są wszyscy, zwłaszcza ci, którzy są młodzi i czują się młodzi. Nic nie szkodzi, jeśli masz problemy z wiarą lub po prostu nie chcesz wierzyć i nie możesz patrzeć na ludzi, głoszących patetyczne morały, ale dających antyświadectwo swojego życia. Boski Festiwal to czas spotkania człowieka z człowiekiem. Spotkania, dzięki któremu mamy się poznać, poszukać, co nas łączy. Ma to być czas zabawy, słuchania dobrej muzy, może i wspólnej modlitwy.

Przyjedź, Boski Festiwal - XIII Sejmik Młodzieży jest dla Ciebie i Twoich Przyjaciół. Wśród gwiazd imprezy  m.in. Pax Unity. Szczegółowy program imprezy znajdziesz tutaj

Terencjusz Pax Unity - One Love

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama