eJanosik

Elektroniczny przewodnik po Zakopanem, Podhalu i Tatrach, dzięki któremu turyści mogą zaplanować wycieczkę w góry, dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych regionu oraz uzyskać inne praktyczne informacje, można od lipca bezpłatnie pobierać na urządzenia mobilne.

Aplikacja o nazwie eJanosik jest przeznaczona na telefony komórkowe, smartfony, tablety i netbooki, które posiadają systemem Android. Jak powiedział PAP twórca eJanosika, Łukasz Dorula, aplikacja pomoże turystom dotrzeć do wyciągu narciarskiego, karczmy, basenów termalnych.

"eJanosik proponuje trasy piesze, rowerowe i biegowe, podpowiada, gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę albo jak spędzić ciekawy weekend w górach" - powiedział Dorula.

Aplikacja pomoże także znaleźć najbliższy przystanek autobusowy lub otwartą aptekę w okolicy. Dorula wyjaśnił, że interaktywna mapa działa w trybie online i offline. "Aplikacja wykorzystuje geolokalizację, czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane informacje" - wyjaśnił.

Z przewodnika będzie można dowiedzieć się też o aktualnych wystawach artystycznych, godzinach otwarcia muzeów i galerii. Można tez uzyskać wiele praktycznych informacji np. jak dotrzeć do stacji paliw, bankomatu czy do najbliższego punktu medycznego.

Dorula zapewnił, że baza danych jest stale aktualizowana i powiększana. Będzie też obsługiwana przez system iOS.

Przewodnik jest dostępny w wersji polskiej i angielskiej.

Aplikację można pobrać na stronie www.ejanosik.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg