W jakich kolorach postrzegają Kraków?

Spółdzielnia Socjalna "Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej zorganizuje we wrześniu warsztaty malarskie i grę miejską "Kraków moich marzeń" dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z Krakowa.

"Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają inną wrażliwość, niż osoby w pełni zdrowe. Chcielibyśmy się dowiedzieć, w jaki sposób postrzegają Kraków. Jakimi barwami by go opisały. Czy jest w nim więcej zieleni, czerwieni, błękitu, brązu Co - ich zdaniem - jest najciekawsze w otaczającej nas rzeczywistości" - mówiła Paulina Łysiak, wiceprezes Republiki Marzeń "Mimo Wszystko".

Organizatorzy chcieliby, aby prace, które powstaną w czasie warsztatów, zostały pokazane krakowianom. "Może dzięki tym obrazom niektórzy z nas odkryją coś, czego dotąd wokół siebie nie dostrzegali" - dodała Łysiak.

Udział w warsztatach mogą wziąć osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które: mają orzeczenie o niepełnosprawności, ukończyły 18 lat, są zameldowane w Krakowie, do 7 września prześlą zgłoszenie, wraz z wykonanym przez siebie rysunkiem, albo obrazkiem o dowolnej tematyce.

Autorzy 10 najciekawszych prac otrzymają zaproszenie na całodniowe warsztaty malarskie, które odbędą się 14 września w Krakowie. Uczestnicy warsztatów wezmą również udział w grze miejskiej, w czasie której będą poszukiwać malarskich pereł Krakowa. Udział w warsztatach i grze jest bezpłatny.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama