Eastwood na Starówce

Amerykański kontrabasista jazzowy, Kyle Eastwood zagra w sobotę, 11 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie w ramach XVIII Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce.

Kyle Eastwood to amerykański kontrabasista i kompozytor muzyki filmowej a prywatnie syn aktora i reżysera Clinta Eastwooda, prywatnie fan jazzu. Dzięki muzycznej pasji ojca, który co roku zabierał syna na festiwal jazzowy w Monterey, Kyle zainteresował się jazzem. "Dobrą stroną posiadania sławnego ojca był fakt, że mogłem dostać się za kulisy po koncertach. Poznałem w ten sposób takich muzyków jak Dizzy Gillespie, Ella Fitzgerald czy Stan Getz" - wspominał w wywiadach.

W wieku 18 lat założył swój własny kwartet pod nazwą Kyle Eastwood Quartet. W 1997 roku wystąpił w nowojorskiej Carnegie Hall podczas koncertu benefisowego swojego ojca, "Eastwood After Hours. Live at Carnegie Hall" (zagrał obok takich muzyków jak Joshua Redman, Christian McBride i Hank Jones).

Zadebiutował płytą "From There to Here" w 1998 roku. Krążek był zbiorem jego interpretacji cudzych piosenek (m.in. Toma Waitsa i Marvina Gaye'a) a w nagraniu gościnny udział wzięła kanadyjska wokalistka folkowa Joni Mitchell. Kolejne krążki Eastwooda - "Paris Blue" (2005), "Now" (2006) i "Metropolitan" (2009) - były utrzymane w bardziej popowym brzmieniu. Jego ostatnia płyta "Songs from the Chateau" pochodzi z roku 2011.

Eastwood jest również autorem muzyki do filmów w reżyserii swojego ojca: "Rzeka Tajemnic" (2003), "Za wszelką cenę" (2004), "Gran Torino" (2008) i "Invictus" (2009).

Podczas warszawskiego koncertu z Eastwoodem zagrają: saksofonista Graeme Blevins, trębacz Graeme Flowers, pianista Andrew McCormack i perkusista Martyn Kaine.

Koncerty festiwalu Jazz na Starówce odbywać się będą w każdą sobotę do 25 sierpnia.

jazzinmarciactv Kyle Eastwood @ Jazz in Marciac : Jeudi 12 aout 2010

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama