Podróżnicy na zamku

Opowieści z podróży, filmy dokumentalne, warsztaty Akademii Podróżowania – czekają na uczestników festiwalu Trzy Żywioły.

Dolnośląska edycja imprezy odbywa się od 7 do 9 września w malowniczej scenerii zamku w Bolkowie. Jej gościem specjalnym będzie Piotr Pustelnik, trzeci Polak z kompletem ośmiotysięczników. Ale to nie wszystko. Usłyszymy opowieść o Poland Trek – wyprawie od Rysów aż po Bałtyk, zainicjowanej przez belgijskiego podróżnika Louis-Philippe’a Loncke’go. Zajrzymy w oczy Etiopii, wybierzemy się do syberyjskiego Mordoru, a także do krainy zaklinaczy koni w Ouagadougou, stolicy Burkina Faso. Odwiedzimy Kolumbię, Uzbekistan, Indię, Birmę i Boliwię.

Na uczestników festiwalu czekają warsztaty prowadzone przez speców od taniego latania, jazdy autostopem i pływania wynajętym jachtem po morzach i oceanach. A od północy do białego rana – filmy. Porywające dokumenty z najdzikszych tras i najbardziej nieokiełznanych wyzwań. Wśród nich: „Cold” – o męskich zmaganiach w najwyższych górach świata, „I believe I can fly!” – o swobodnym spadaniu w przepaść oraz „El Sueño” – o zmaganiu na desce z wielką falą. Całość poprowadzą dziennikarze podróżnicy: Marek Tomalik i Piotr Trybalski. Szczegóły na stronie: 3zywioly.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg