Kulturalny telemost połączy trzy miasta

Trzy miasta województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski - połączy kulturalny telemost. Dzięki kamerom i telebimom, miasta będą mogły wspólnie organizować i transmitować imprezy kulturalne.

Internetowe Centrum Kultury - bo tak nazywa się projekt - ma wystartować do końca 2012 roku. Całość jest pomyślana w ten sposób, by na czas dużych imprez miasta mogły łączyć się. Możliwe będą więc wspólne koncerty, konferencje, wernisaże czy dyskusje.

Do projektu zaproszono także Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie. "Chcemy transmitować wykłady, spotkania i konwersatoria, które są prowadzone właśnie w Bibliotece Jagiellońskiej" - powiedział PAP Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej Krzysztof Szczygieł. Według niego, placówek uczestniczących w projekcie w przyszłości może być więcej.

Koszt przedsięwzięcia to 750 tysięcy złotych. Centra Kultury ze Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego mają wyłożyć z własnych środków po 5 proc. Reszta będzie pochodziła z funduszy unijnych. Mobilne telebimy będą ustawiane przed centrami kultury. Dzięki rzutnikom transmisje będzie można także oglądać w środku.

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ma już doświadczenie w organizowaniu wspólnych imprez na odległość. W 2008 roku otwierało wystawę wspólnie z galerią w Chicago za pomocą łącz internetowych.

Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski to po Kielcach trzy największe miasta województwa świętokrzyskiego. Położone w północnej i północno-wschodniej części regionu zamieszkuje łącznie ponad 170 tys. osób, czyli ok. 13 proc wszystkich mieszkańców województwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET, KULTURA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama