Dni Verdiego

Gala Verdiowska zainauguruje dziś w Teatrze Wielkim w Poznaniu XII Poznańskie Dni Verdiego. W ramach festiwalu do niedzieli widzowie zobaczą m.in.: "Don Carlosa", "Traviatę" i "Aidę".

Azraelophiel Giuseppe Verdi Triumphant March

Według organizatorów, Poznańskie Dni Verdiego to jedyny w Europie festiwal poświęcony twórczości tego kompozytora.

"Na 28 oper napisanych przez tego twórcę, ponad połowa została wystawiona w poznańskiej operze, najwięcej jeśli chodzi o polskie sceny. Jako pierwszą, w 1920 roku, widzowie podziwiali +Aidę+" - powiedziała PAP rzeczniczka teatru Anna Kochnowicz.

W trakcie Gali Verdiowskiej zaprezentowane zostaną m.in. aria Nabucco "Dio di Giuda" w wykonaniu Giuseppe Altomare, arie Amelii z opery "Bal maskowy" w wykonaniu Barbary Kubiak i Gweneth-Ann Jeffers, oraz aria Lady Macbeth "Nel di della vittoria" w wykonaniu Barbary Kubiak. Orkiestrę poprowadzi Tadeusz Kozłowski.

W programie Dni Verdiego znalazła się też "Traviata" z udziałem Joanny Woś, Pavlo Tolstoya, i Jerzego Mechlińskiego, oraz "Aida" z udziałem Gweneth-Ann Jeffers, Agnieszki Zwierko, Kałudi Kałudowa i Giuseppe Altomare. Kierownictwo muzyczne obu spektakli objął Gabriel Chmura, reżyserem jest Marek Weiss-Grzesiński.

Zaplanowano też prezentację filmowej wersji "Don Carlosa" w wykonaniu mediolańskiego teatru La Scala. Spektakl pokazany będzie w czwartek na kinowym ekranie w Starym Browarze.

W sobotę w Sali Drabowicza w ramach koncertu "Verdi mniej znany" zaprezentują się studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, TEATR, VERDI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama