Kochankowie z Księżyca i 7 psychopatów

Trzy komedie: "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" z Brucem Willisem, Edwardem Nortonem i Billem Murrayem, "7 psychopatów", gdzie grają m.in. Colin Farrell, Woody Harrelson i Tom Waits, oraz francuska "Tylko nie miłość" od piątku pokazywane są w polskich kinach.

Na ekrany trafił także film familijny "Dino mama 3D". W obsadzie polskiego dubbingu są m.in. Katarzyna Figura, Piotr Machalica i Adam Ferency.

***

Komedię "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" (USA, 2012), w reżyserii Wesa Andersona, z muzyką Alexandra Desplata, pokazywano na tegorocznym festiwalu w Cannes. W obsadzie, oprócz Bruce'a Willisa, Edwarda Nortona i Billa Murraya, są m.in. Tilda Swinton, Frances McDormand i Harvey Keitel.

Amerykanin Wes Anderson "przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków - zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia" - czytamy w opisie filmu.

Poszukiwania zakochanych prowadzi kapitan Sharp, grany przez Willisa. Inni dorośli, którzy staną na drodze do szczęścia młodej pary, to m.in.: harcmistrz Ward (Norton), pan Bishop (Murray) i pani Bishop (McDormand), pracownica opieki społecznej (Swinton) oraz komandor Pierce (Keitel).

KinoSwiatPL KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA. MOONRISE KINGDOM - zwiastun PL

***

Gwiazdorską obsadę ma również komedia kryminalna "7 psychopatów" (Wielka Brytania, 2012, reż. Martin McDonagh). W filmie zagrali m.in.: Abbie Cornish, Colin Farrell, Woody Harrelson, Olga Kurylenko, Sam Rockwell, Tom Waits i Christopher Walken.

Jeden z bohaterów, Marty (Farrell), pisze scenariusz filmowy. Nieźle mu idzie i ma już intrygujący tytuł: "7 psychopatów". Kiedy weny zaczyna brakować, z pomocą Marty'emu przychodzi przyjaciel Billy (Rockwell), bezrobotny aktor, a "dorywczo" złodziej psów.

"Za pomocą ogłoszenia w gazecie, ściąga on do domu największych świrów, jakich świat widział. Wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden mały shih tzu - futrzak tragiczny - pupil gangstera neurotyka" - wyjawiają twórcy komedii.

***

Bohaterem francuskiej komedii romantycznej "Tylko nie miłość" (2010, reż. Nicolas Cuche) jest z kolei Julian, który nie ma szczęścia w miłości i, odkąd pamięta, przynosi pecha wszystkim swoim dziewczynom. Każda, prędzej czy później, ląduje na ostrym dyżurze. Pewnego dnia, po poznaniu kolejnej kobiety, Julian wpada jednak na pomysł, jak przechytrzyć złośliwy los.

***

Film "Dino mama 3D" (USA/Korea Południowa, 2012, reż. Yoon S. Choi, John Kafka) to animowana bajka dla całej rodziny. Bohaterowie - niesforny Ernie, jego siostra Julia i przyjaciel Max - marzą o niezwykłych przygodach w odległych krainach. Buszując po laboratorium pełnym wynalazków, znajdują maszynę do podróżowania w czasie i... cofają się o 65 milionów lat. Trafiają w sam środek gniazda dinozaura. Tyranozaur omyłkowo bierze je za swoje, właśnie wyklute, młode.

W oryginalnej wersji językowej filmu głosów postaciom użyczyli m.in.: Rob Schneider, Melanie Griffith i Stephen Baldwin. W obsadzie polskiego dubbingu są m.in.: Miłosz Konkel, Jan Rotowski, Dominika Sell, Marcin Hycnar, Katarzyna Figura, Piotr Machalica, Jerzy Kryszak, Jakub Szydłowski, Jakub Wieczorek i Adam Ferency.

jp/ abe/

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama