Stwosz z Wrocławia

Wystawę rzeźb jednego z najciekawszych, a przy tym całkowicie zapomnianych artystów wrocławskich 1. połowy XX wieku – Brunona Tschötschela będzie można oglądać od 22 grudnia w Pałacu Królewskim we Wrocławiu.

„Wrocławski Wit Stwosz XX wieku” przez całe życie pracował wyłącznie dla świątyń parafialnych oraz zakonów i zgromadzeń Kościoła katolickiego. Pozostawił po sobie blisko 200 realizacji. Jego dzieła dla śląskich i wrocławskich klasztorów, szopki bożonarodzeniowe czy rzeźby nagrobne ujmują precyzją wykonania, a także ogromnym ładunkiem emocjonalnym i duchowym.

Ekspozycja potrwa do 17 lutego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.