Miśkiewicz serwuje "Tuńczyka"

Wokalistka jazzowa i autorka popularnych piosenek Dorota Miśkiewicz promować będzie dziś w warszawskim Traffic Clubie swój singiel pt. "Tuńczyk". W muzycznym spotkaniu wezmą udział m.in. Urszula Dudziak, Artur Andrus i Jan Ptaszyn Wróblewski.

"Rozmowę o muzyce, pasji życia i jedzeniu poprowadzi Artur Andrus" - poinformowała PAP Beata Wrona z Sony Music Polska.

W programie wieczoru muzycznego jest prezentacja najnowszego singla Doroty Miśkiewicz pt. "Tuńczyk", a duet Miśkiewicz-Andrus wykona kolędę. W rozmowach o muzyce - jak informują organizatorzy - udział wezmą goście specjalni: Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Viola Śpiechowicz, Hirek Wrona, Adam Sztaba, Jan Ptaszyn Wróblewski i Henryk Miśkiewicz.

Dorota Miśkiewicz ostatni swój album, "ALE" wydała w maju br. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo była "Samba z kalendarza", drugim - duet z Wojciechem Waglewskim "W komórce". Artystka rozpoczęła właśnie promocję kolejnego singla. "Tuńczyk" to niebanalny, energetyczny utwór utrzymany w lekkim, popowo-jazzowym klimacie, z etnicznymi akcentami.

"Tuńczyk" to piosenka z przymrużeniem oka - o kobiecie z wielkim apetytem na życie, która jada dużo, często i w dobranym towarzystwie. "Tylko prawdziwy mężczyzna może dzielić z nią tę namiętność. Bo dziewczyna lubi podjeść z cudzego talerza - i to nie zawsze najtańsze potrawy. Choćby sushi z tuńczykiem" - mówi żartobliwie artystka. Bohaterka utworu to - jak wyjaśnia Miśkiewicz - "dama, która je wolno, ze smakiem, tak jak żyje. Bo, co najważniejsze, piosenka jest o pasji życia".

sonymusicpolandSME DOROTA MIŚKIEWICZ - TUŃCZYK

"Ta piosenka jest taka jak Dorota: radosna, delikatna, kobieca, wysmakowana - powiedziała PAP Urszula Dudziak. - Cenię Dorotę za jej śpiew, za jej feeling jazzowy. Ona jest jak good news. Gdy się jej słucha, robi się człowiekowi miło na duszy, rosną skrzydła, przybywa sił".

"Pomysł Doroty kolędowania z Arturem Andrusem też jest świetny. Dawno nie słyszałam tak świeżej, pełnej humoru i szczęścia kolędy. W takich chwilach - niech mnie usprawiedliwi już prawie świąteczny klimat - myślę, że Bóg jest jazzmanem" - przekonuje Dudziak.

Singlowa wersja piosenki różni się od płytowej. "Tuńczykowi" w wydaniu radiowym towarzyszą perkusja i kontrabas. Małgorzata Herba zrobiła do piosenki cykl ilustracji; podwodne akcenty, japońskie stylizacje i wszechobecne sushi oddają charakter utworu.

Dorota Miśkiewicz (ur. 1973 r.) - wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów - należy do muzycznej rodziny. Ojciec Henryk Miśkiewicz jest saksofonistą, brat Michał - perkusistą. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec.

Współpracowała i koncertowała z gwiazdami muzycznej sceny: Cesarią Evorą, Tomaszem Stańko, Wojciechem Waglewskim, Nigelem Kennedy, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Mietkiem Szcześniakiem, Wojciechem Młynarskim, Louisem Winsbergiem i Stefano Bollanim.

Występowała m.in. na Festiwalu w Opolu, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting "Złota Tarka", Jazz Rally w Duesseldorfie, Edynburg Jazz & Blues Festiwal, Wielkanocnym Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Sacrum-Profanum.

Nagrała solowe albumy: "Dorota Goes to Heaven - Zatrzymaj się" w 2002 roku (nominacja do Fryderyka w kategorii jazz), "Pod rzęsami" w 2005 roku, "Caminho" w 2008 ("Złota Płyta" w kategorii pop oraz dwie nominacje do Fryderyka). Najnowszy krążek z 2012 roku nosi tytuł "ALE".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama