Honorowy Dżem

Zespół Dżem otrzymał niedawno tytuł Honorowego Wolontariusza Hospicjum Cordis w Katowicach. Podczas imprezy zorganizowanej na rzecz podopiecznych tej placówki odbyła się aukcja. Zebrano ponad 5200 zł.

MSBluessss Dżem - Do Przodu (wersja studyjna z płyty pt. "Muza")

Zespół Dżem już po raz drugi zagrał na rzecz Hospicjum Cordis. "Zespół zawsze z chęcią wspiera działalność hospicjum. Koncert stał się okazją do podziękowania grupie" - powiedziała PAP reprezentująca placówkę Izabela Życzkowska.

W trakcie koncertu nadano zespołowi tytuł Honorowego Wolontariusza. Ponadto każdy z członków grupy otrzymał imienne podziękowanie wraz z pamiątkową statuetką z napisem: "Hospicjum Cordis dziękuje". Menedżer zespołu Leszek Martinek został uhonorowany Hospicyjnym Orderem Uśmiechu.

Imprezie towarzyszyła aukcja. Zlicytowano m.in. podarowane przez zespół płyty i plakat z podpisami członków grupy, ręcznie robione zabawki. Zebrano ponad 5200 zł, w tym 1 tys. zł za bombkę z logo Dżemu. Specjalnie przygotowany na tę okazję wózek dziecięcy z logo Dżemu był licytowany na antenie Polskiego Radia Katowice.

Cały dochód z koncertu i aukcji został przeznaczony na rzecz hospicjum.

Hospicjum Cordis jest placówką, która specjalizuje się w zakresie medycyny paliatywnej i opieki nad dziećmi oraz dorosłymi z chorobą nowotworową. Działa nieprzerwanie od prawie 22 lat, bezpłatnie pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom i przyjaciołom. Obecnie pod jego opieką - stacjonarną oraz domową - jest ok. 65 osób dorosłych i ok. 20 dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama