Kolędy międzynarodowe

144 wykonawców z Polski, Ukrainy i Bialorusi zakwalifikowało się do 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To największy tego typu przegląd kolęd i pastorałek w kraju.

Zostali wyłonieni podczas grudniowych eliminacji, które odbyły się w 33 ośrodkach w Polsce, dwóch na Ukrainie oraz w jednym na Białorusi. W eliminacjach rywalizowało 1,8 tys. wykonawców, w tym chóry, soliści, zespoły regionalne, schole parafialne, koła gospodyń wiejskich. Najmłodsi uczestnicy skończyli 6 lat.

Jak powiedział PAP rzecznik imprezy Jarosław Ciszek, finałowe przesłuchania odbędą się w dniach od 17 do 19 stycznia w Będzinie. Wystąpi 144 wykonawców - łącznie ok. 1,8 tys. osób.

Zwycięzców festiwalu wybierze jury, w składzie: prof. Maria Kierska-Witczak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, ks. dr Zenon Kołodziejczak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Instytutu Teologicznego w Łodzi, dr Michał Sławecki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncert galowy odbędzie się 20 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka. Jego artystyczną oprawą zajmę się będziński Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana.

Istniejący od 1994 Festiwal to jeden z największych w kraju amatorskich przeglądów muzycznych. Powstał z inicjatywy młodzieży zrzeszonej przy parafii św. Trójcy w Będzinie i debiutował jako impreza regionalna.

A u nas dziś kolęda afrykańska:

NorthPoleChristmas Sing Noel - African Christmas Song (HD)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama