Pożegnalne koncerty Vaya Con Dios

Zespół Vaya Con Dios kończy w tym roku karierę. Autorzy przebojów „What’s A Woman”, „Time Flies”, „Puerto Rico”, „Don’t Break My Heart czy „Nah Neh Nah”, po raz ostatni wystąpią w marcu na trzech koncertach w Polsce!

Grupa Vaya Con Dios powstała w 1986 roku w Belgii. Bardzo szybko zyskali rzesze wielbicieli i fanów za sprawą ich niepowtarzalnego brzmienia i klimatu kompozycji.

Ten unikatowy styl tworzą melancholijny głos Dani Klein, charakterystyczne brzmienia akustycznej gitary, kompozycje czerpiące z różnych kultur i stylów muzycznych np. z hiszpańskiego flamenco, francuskiej chanson czy z muzyki cygańskiej.

Dziś Vaya Con Dios ma na swoim koncie 9 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. W 1996 zespół wystąpił jako gwiazda Festiwalu w Sopocie. W tym samym roku Dani Klein, z powodów osobistych, zdecydowała się na zawieszenie działalności grupy. Po 9 latach przerwy zespół wrócił w świetnym stylu albumem The Promise.

Pomimo tych sukcesów, Dani Klein ogłosiła zakończenie kariery. W 2013 roku artystka zaplanowała serię pożegnalnych koncertów, żegnając się ze swoją publicznością. W marcu przyjedzie po raz ostatni do Polski, odwiedzając Warszawę, Zabrze i Poznań. Będzie to ostatnia okazja żeby zobaczyć i usłyszeć Vaya Con Dios na żywo w Polsce!

Ostatnimi pozycjami w dyskografii Vaya Con Dios są: album studyjny „Comme On Est Venu...” oraz kompilacja z największymi przebojami „The Ultimate Collection”, obie płyty ukazały się w 2010 roku.

Daniklein Vaya con dios - Time Flies (live)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama