Filmowe Globy rozdane

Po raz 70. w Hollywood odbyła się ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody „Złotych Globów” przyznawanej corocznie za filmy i seriale przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy

Wielki sukces odniósł film Bena Afflecka „Argo", który zdobył nagrodę w kategorii dramatu. Afflec został uznany też a najlepszego reżysera.  Znany z polskich ekranów film opowiada o akcji wywiezienia z Iranu  pracowników ambasady USA w Teheranie, którym w ostatniej chwili przez zajęciem ambasady przez Irańczyków w 1979, udało się opuścić teren placówki, ale nie mogli wyjechać legalnie z kraju. Film Afflecka kandyduje również do Oscara.

„Nędznicy” Toma Hoopera zdobyli nagrodę jako najlepszy film w kategorii komedii lub dramatu. W filmie  w roli Jeana Valjeana wystąpił Hugh Jackman, Russell Crowe a w roli prześladującego  go inspektora policji Javerta.

Jedyną nagrodę dla faworyzowanego filmu „Lincoln” Stevena Spielberga zdobył Daniel Day-Lewis, który uznany został najlepszym aktorem dramatycznym.

Za najlepszą aktorkę uznano Jessicę Chastain, która w filmie „Wróg numer jeden"  zagrała agentkę CIA ścigającą Osamę bin Ladena.

„Miłość" Michaela Hanekego otrzymała nagrodę za najlepszy film obcojęzyczny.

1. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w styczniu 1944 roku w studiach 20th Century Fox w Los Angeles.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości