Płocki Reggaeland

Shaggy będzie jedną z gwiazd festiwalu Reggaeland, który w tym roku odbędzie się na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie) w dniach od 12 do 14 lipca. Reggaeland to największa impreza reggae w Polsce.

Jak poinformował płocki Urząd Miasta, koncert Shaggy'ego podczas tegorocznej, ósmej już edycji Reggaeland będzie pierwszym występem tego muzyka na polskim festiwalu reggae.

"Shaggy to nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie" - przypomniano w komunikacie, potwierdzającym udział muzyka w płockim festiwalu Reggaeland.

Shaggy, czyli Orville Richard Burrell, to urodzony w 1968 r. jamajski wokalista regae, dancehall i rap. Muzyk mieszka od lat w USA. Początkiem jego popularności, w tym na światowych listach przebojów, była wydana w 1993 r. płyta "Pure Pleasure". Wydany w 1995 r. album "Boombastic" przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy. W kolejnych latach Shaggy koncertował, rozwijając równocześnie działalność legendarnej już wytwórni Big Yard Group. Od 2000 r. muzyk wydał kolejne płyty, w tym m.in. "Hot shot", "Lucky Day" i "Clothers Drop", a w 2011 r. - dziesiąty studyjny album "Summer in Kingston".

W 2008 r. Shaggy nagrał utwór "Feel the Rush", który stał się oficjalnym hymnem piłkarskich Mistrzostw Europy, odbywających się wówczas w Austrii i Szwajcarii.

embassyofmusic Shaggy - Feel The Rush (Official Video for the Euro 2008)

Reggaeland na płockiej nadwiślańskiej plaży to największa impreza reggae w Polsce. W 2012 r. w ciągu dwóch dni festiwalu na czterech scenach wystąpiło 40 grup z kraju i zagranicy. Była to siódma edycja imprezy, którą odwiedziło wtedy 11 tys. fanów brzmień reggae.

Współorganizatorami Reggaeland są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2006 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama