Filmowy projekt Sigur Ros

Komplet 14 teledysków, zrealizowanych przez różnych reżyserów, jako ilustracje do utworów islandzkiego zespołu Sigur Ros, trafi do sklepów 18 lutego jako "Valtari Film Experiment". Wszystkie utwory pochodzą z ostatniego krążka grupy "Valtari".

"Valtari Film Experiment" to kolekcja 14 teledysków, autorstwa m.in. Florii Sigismondi, Christiana Larsona, Nicholasa Abrahamsa i Ryana McGinleya, będących ilustracjami do poszczególnych utworów zawartych na ostatniej płycie Sigur Ros, "Valtari" (2012).

"Muzycy zaprosili do współpracy reżyserów, dając im całkowitą artystyczną wolność. Zespół nie ma pojęcia, czym skończy się eksperyment" - brzmiało objaśnienie do projektu, zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej Sigur Ros.

Wydawnictwo zawiera ponadto dwa zwycięskie filmy, zgłoszone w ramach zorganizowanego równolegle z projektem, konkursu dla fanów, którzy także mogli zgłosić swoje propozycje teledysków. "Valtari Film Experiment" zawiera także trzy filmy dokumentalne, przedstawiające kulisy produkowania nagrań.

Jeden z filmów przygotowała reżyserka Floria Sigismondi, współpracująca w przeszłości z takimi artystami jak David Bowie, The White Stripes, The Cure i Leonard Cohen. W 2003 roku nakręciła teledysk do utworu Sigur Ros "Untitled", za który otrzymała nagrodę MTV European Music Awards w kategorii "najlepszy teledysk roku".

Na potrzeby "Valtari Film Experiment" Sigismondi przygotowała 10-minutową suitę, w której wystąpiła dwójka gwiazd kina niezależnego: Elle Fanning i John Hawkes. W teledysku aktorzy wcielają się w role ojca i córki.

"Valtari Film Experiment" ukaże się w formacie DVD i Blu-ray. Będzie również do pobrania w wersji cyfrowej na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

bohemion sigur ros - untitled #1 (vaka)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama