Gitarzysta KISS zagra we Wrocławiu

Bruce Kulick weźmie udział w 11. próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się 1 maja na wrocławskim rynku. Podczas zeszłorocznej imprezy zagrało wspólnie 7273 gitarzystów, którzy ustanowili kolejny rekord.

Kulick będzie jedną z gwiazd Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Wraz z Jennifer Batten, gitarzystką Michaela Jacksona, i innymi gwiazdami zagra na wrocławskim rynku razem z tysiącami gitarzystów w największej gitarowej orkiestrze świata prowadzonej przez Leszka Cichońskiego, pomysłodawcy imprezy. Gitarzyści tradycyjnie wykonają wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendriksa.

Jak poinformowała PAP Anna Pupin z Thanks Jimi Festival, który jest organizatorem imprezy, Kulick jest profesjonalnym gitarzystą od 1975 r., a jego kariera nabrała tempa pod koniec lat 70., gdy Meat Loaf zaproponował mu udział trasie koncertowej. "Bruce wziął w niej udział razem ze swoim bratem, Bobem, również gitarzystą. Niedługo później założył swój zespół - Blackjack, którego wokalistą został Michael Bolton. Po wydaniu dwóch płyt zespół rozpadł się, a Kulick dostał propozycję dołączenia do grupy Billy'ego Squiera" - mówiła Pupin. Dodała, że w tym samym jednak czasie gitarzystą zainteresowała się grupa KISS, której główny gitarzysta, Mark Norton, z powodu niedyspozycji nie mógł brać udziału w koncertach. Zastępstwo przerodziło się w stałą współpracę. Kulick dołączył do zespołu i grał z nimi nieprzerwanie od 1984 do 1996 r. "Dwunastoletnia współpraca Kulicka z KISS zaowocowała serią złotych i platynowych płyt, światowymi trasami koncertowymi, a także udziałem muzyka w DVD opowiadającym o 35-letniej historii zespołu" - powiedziała Pupin.

Po opuszczeniu grupy Kulick nawiązał współpracę z Johenm Corabim, b. wokalistą Motley Cre. Między 1998 a 2000 r. wydali wspólnie trzy płyty, obaj wzięli także udział w solowym projekcie Erica Singera (perkusisty KISS i Alice'a Coopera) Eric Singer Project. W 2001 r. gitarzysta wydał swój debiutancki album Audio Dog, a dwa lata później - Transformer.

Do tej pory w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa udział wzięli m.in. Steve Morse (Deep Purple), Marcus Miller, Leon Hendrix, Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Ray Wilson (były wokalista Genesis), Ten Years After, Tood Wolf (gitarzysta Sheryl Crow), Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), a także wszyscy najważniejsi polscy gitarzyści. Cztery najlepsze wyniki na świecie w równoczesnym graniu na gitarze należą do Polaków. W 2009 r. na wrocławskim rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok później pojawiło się 4597 osób. W następnym roku "Hey Joe" zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa miał 10. urodziny, a gitarowa orkiestra liczyła 7273 osoby.

Również w tym roku organizatorzy czekają 1 maja na wszystkich chętnych pragnących wspólnie ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama