Na tropie Pierwszego Inkwizytora

Święta Inkwizycja i jej przedstawiciele od wieków budzą wiele emocji.

Wydawnictwo Bratni Zew   Wydawnictwo Bratni Zew Niniejsza książka to na wpół esej, na wpół powieść historyczna, która przywraca powszechnej pamięci enigmatyczną i fascynującą postać, która z pewnością zachwyci miłośników historii - Rainiera z Ponzy.

Ów cysterski mnich to wyjątkowa i szczególna postać w złożonym świecie końca XII wieku. Mimo pełnionych przezeń wielu ważnych i cieszących się wielkim prestiżem funkcji - był przecież, obok Joachima z Fiore, wybitnym teologiem, zaufanym papieży Innocentego III i Grzegorza IX, legatem papieskim, inkwizytorem wysłanym z misją przeciwko heretykom - pamięć historyczna niemal wymazała go ze swych kart, pozostawiając tylko niejasne, trudne do zinterpretowania poszlaki. Dlaczego?

Opierając się na dokumentalnych śladach, Mario Moiraghi, badacz Średniowiecza, autor znanego polskiemu czytelnikowi bestsellera "Wielka Księga Graala?", odtwarza dzieje Rainiera, umieszczając je na tle wydarzeń historycznych epoki.

Tam, gdzie brakuje informacji, autor ucieka się do przypuszczeń i prawdopodobnych rekonstrukcji.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Dołączyliśmy do nich także książki-niespodzianki. Pytanie konkursowe było następujące: do jakiego kraju należy wyspa Ponza? Chodziło oczywiście o Włochy, a nagrody otrzymują:

Małgorzata Strzelec z Mikstatu, Agnieszka Święchowicz z Jordanowa oraz Katarzyna Kilińska z Legionowa

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Więcej nowości