Premiera spektaklu, inspirowanego mitem o Orfeuszu i Eurydyce, przygotowana przez międzynarodowy zespół artystów The Odra Ensemble, odbędzie w piątek na deskach wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.
Przedstawienie zatytułowane "We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice" to inspirowana mitem o Orfeuszu i Eurydyce opowieść o miłości zdolnej do przekroczenia granic śmierci.
Spektakl powstał w wyniku współpracy artystów z Australii, Kanady, Finlandii, Grecji, Włoch, Polski i USA, którzy uczestniczyli w ciągu ostatnich dwóch latach w warsztatach we wrocławskim Teatrze Pieśń Kozła.
Wcześniej artyści odbyli szereg wypraw m.in. do Kenii, na Bałkany oraz na Kubę, których celem było badanie tradycji kulturowych i artystycznych oraz poszukiwanie przyczyn konfliktów społecznych i politycznych.
Doświadczenia nabyte podczas tych wypraw miały wpływ na prace nad spektaklem. "Elementem spajającym wszystkie nasze poszukiwania artystyczne jest zagadnienie odchodzących w niepamięć kultur. Źródłem, z którego korzystamy, są nie tylko badania nad różnymi tradycjami, ale również elementy kulturowej różnorodności, użyte i przetworzone podczas budowania spektaklu" - powiedziała Anu Salonen, reżyserka spektaklu i aktorka Teatru Pieśń Kozła.
Jak podkreślają twórcy spektaklu tytuł przedstawienia - "We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice" - nawiązuje z jednej strony do wędrówki bohatera w zaświatach, z drugiej zaś jest metaforą historii opowiedzianej z punktu widzenia Eurydyki.
W trakcie przedstawienia widzowie, oprócz gry aktorskiej i umiejętności wokalnych artystów zespołu The Odra Ensemble, będą mogli podziwiać również ich popisy akrobatyczne.
Premiera spektaklu odbędzie się w piątek, a kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę.
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.