Zawierciańska ewangelizacja koncertowo

Piękna pogoda, tysiące ludzi, wspaniale atmosfera i niezwykle zaskakujący finał. Tak w skrócie można opisać Koncert Ewangelizacyjny „Poczuj smak PRAWDY”, który odbył się wczoraj w Zawierciu.

Wydarzenie było częścią działań Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej i zespołów rejonowych – podobny koncert tego samego dnia odbył się w Wieluniu, a dzień wcześniej w Częstochowie.

Koncert rozpoczął się od uroczystego przemarszu orkiestry dętej oraz mażoretek z Placu Jana Pawła II, ulicą 3-go Maja, Kościuszki oraz Szymańskiego na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszym oficjalnym punktem programu była modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. bp Antoni Długosz. Tuż po niej rozpoczęła się część artystyczno-duchowa Koncertu. W jej ramach odbył się występ biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej wraz z zespołem „Liberi Deus”, scholi z Pilicy, s. Anny Bałchan z przyjaciółmi, grupy Royal Rap i Bęsia, który także opowiedział o swojej drodze do Boga, oraz zespołu Mistic.

Od wejścia na teren OSiR-u aż do występu pantomimy uczestnictwu w koncercie sprzyjała piękna i słoneczna pogoda. Po godzinie 20:00 nad Zawierciem zaczęły się gromadzić ciemne chmury. Przed 21:00 zaczął padać wyjątkowo ulewny deszcz, w związku z czym wszyscy uczestnicy Koncertu schronili się w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji. Konieczna była jednak zmiana planów – Apel Jasnogórski i modlitwa uwielbieniem odbyły się w hali sportowej. Po Apelu i krótkiej modlitwie w pewnym momencie… w hali zgasło światło, na co uczestnicy zareagowali gromkimi brawami, śmiechem i jeszcze głośniejszym śpiewem uwielbiającym Pana. Całość zakończyła się około godziny 22:00.

– „Chcąc podsumować to, co wydarzyło się na niedzielnym Koncercie Ewangelizacyjnym należy mocno się ukłonić, spojrzeć w niebo i powiedzieć: chwała Ojcu, i Synowi i Duchowi Świętemu!” – mówi ks. Michał Jaskuła, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji rejonu zawierciańskiego. – „Dziękując wszystkim zaangażowanym chcę powiedzieć, że Bóg mając ich ręce, nogi, usta i serce czynił na Koncercie wielkie rzeczy. Inne owoce zbierać będziemy wszyscy w odpowiednim czasie, przewidzianym przez Bożą Opatrzność. Za to, że wielu poczuło smak PRAWDY niech będzie chwała Panu!”.

Koncert Ewangelizacyjny przygotowywany przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji rejonu zawierciańskiego, planowany był od końca ubiegłego roku. W organizację włączyło się około stu wolontariuszy z miasta i okolic. Jednym z głównych celów Koncertu było zaproszenie do skorzystania z kursu „Nowe Życie”, który odbędzie się w Zawierciu w dniach 14-16 czerwca, wieczoru uwielbienia w sobotę, 22 czerwca, oraz m.in. rekolekcji w Korbielowie w sierpniu bieżącego roku. Więcej informacji na profilu Nowej Ewangelizacji Zawiercia na Facebooku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama