Spotkanie Młodych w Wołczynie ruszyło

W Wołczynie koło Kluczborka rozpoczęło się jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Przybyło na nie ponad 660 osób z całej Polski oraz 12 uczestników z Litwy.

– XX Spotkanie Młodych pod hasłem „Włącz wiarę” uważam za otwarte! – wołał ze sceny organizator jubileuszowego spotkania, brat Marcin Grec, trzymając w ręku ogromny klucz: symbol władzy nad miastem, którą na czas spotkania przekazuje burmistrz Wołczyna, Jan Leszek Wiącek.

Oficjalne otwarcie wołczyńskiego spotkania nawiązywało do rozpoczynających się wkrótce Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. W tanecznym wejściu organizatorów, przy brazylijskich rytmach pojawiły się dziesiątki kolorowych flag z różnych rejonów świata.

Przedstawienie tematu spotkania oparto na konwencji awarii elektrycznej i usuwania usterki, którą kapucyni zaprezentowali w bardzo atrakcyjny i zabawny sposób. Następnie wraz ze scholą uczestnicy odśpiewali hymn tegorocznego spotkania.

– Młodzi przyjeżdżają na spotkanie co roku, by z całym swym entuzjazmem i radością spędzić czas we wspólnocie rówieśników słuchając katechez, uczestnicząc w codziennej Eucharystii i modlitwie, a także i w dobrej zabawie – wyjaśnia brat Paweł Teperski, Public Relations kapucynów.

Tegoroczne spotkanie potrwa od 15 do 20 lipca i będzie mu przyświecał temat wiary. – Naszym punktem odniesienia jest przeżywany Rok Wiary oraz myśl papieża Benedykta XVI: „Wiara jest darem, który trzeba na nowo odkryć i pielęgnować i o nim świadczyć” – tłumaczy brat Marcin Grec, organizator spotkania. Podczas poszczególnych dni uczestnicy będą mieli okazję zgłębiać wiarę w jej poszczególnych aspektach: wtorkowi przyświecać będzie hasło „przyjęcia wiary”, w środę uczestnicy zastanowią się nad jej odkrywaniem, pielęgnowaniu wiary poświęcony będzie czwartek, a piątek w całości poświęcony jest świadczeniu o wierze. W sobotę zaś nastąpi uroczyste zakończenie spotkania. Każdy dzień ma więc swój określony plan i porządek: jest czas na wspólne posiłki, poranną i wieczorną modlitwę, Eucharystię, nabożeństwo podsumowujące dzień, a w poniedziałek, wtorek i czwartek nie zabraknie też koncertów muzycznych.

Organizatorzy zaprosili takie zespoły, jak 40i30na70, Strona B, Maleo Reggae Rockers oraz KapEL'a. W tym roku na wołczyńskiej scenie zawitają również goście specjalni: Maria Dekert, psycholog i pedagog, Jacek Pulikowski, autor publikacji o tematyce rodzinnej, Andrzej Sowa, muzyk, Darek Malejonek, muzyk, Piotr Żyłka, informatyk, ks. bp Edward Janiak, pasterz diecezji kaliskiej, ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista, czy księża duszpasterze: ksiądz Jakub Bartczak, brat Bogumił Kusiak i brat Szymon Mrowiec.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.wolczyn.kapucyni.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama