Another Self Portrait

Wzbogacone o niepublikowane dotąd utwory a także nagrania koncertowe wydanie płyty "Self Portrait" Boba Dylana trafiło niedawno do polskich sklepów. Nowa edycja płyty amerykańskiego barda ukazała się pod tytułem "Another Self Portrait".

"Self Portrait", album Dylana z 1970 r., był pierwszą płytą amerykańskiego wokalisty, która spotkała się z nieprzychylnym przyjęciem krytyki. Jego dotychczasowe prace - czy to utrzymane w stylistyce folkowej czy rock and rollowej - jak "Freewheelin'", "The Times They Are-A Changin'", "Highway 61 Revisited" czy "Blonde On Blonde", spotykały się z przychylnym, niemal bałwochwalczym przyjęciem ze strony muzycznej prasy. W wieku 21 lat Dylan został okrzyknięty "głosem pokolenia" i "geniuszem".

Jego "Self Portrait" nie otrzymał dobrych recenzji. Greil Marcus, dziennikarz wpływowego magazynu "Rolling Stone", rozpoczął swoją recenzję płyty Dylana od słów "Co to, do cholery, jest?!". Przez lata płyta uchodziła za jedną z najsłabszych w katalogu autora "Mr. Tambourine Man".

Reedycja płyty z 1970 r., która ukazała się pod tytułem "Another Self Portrait" ("Nowy autoportret") składa się z na nowo zmiksowanych utworów, które znalazły się na oryginalnym wydaniu albumu, a także piosenkami, które nie weszły na płytę. Taśmy z ich nagraniami przeleżały w magazynach wytwórni Sony ponad 40 lat. Płyta zawiera piosenki, które nie znalazły się na oryginalnym wydaniu "Self Portrait", a także płyt "Nashville Skyline" (1969) i "New Morning" (1970).

Na "Another Self Portrait" znalazły się m.in. wczesne wersje utworów, które znalazły się na późniejszych płytach Dylana, m.in. "If Not For You", "Country Pie", "Pretty Saro" czy nagranie demo piosenki "When I Paint My Masterpiece".

Album dostępny jest w standardowym, dwupłytowym wydaniu a także wydaniu z płytą winylową oraz czteropłytowej wersji deluxe, z dostępnym po raz pierwszy w całości koncertem Dylana i grupy The Band, który odbył się na festiwalu Isle Of Wight 31 sierpnia 1969 r. Do płyt dołączona jest książeczka ze wstępem autora Greila Marcusa, autora druzgocącej recenzji oryginalnej wersji płyty z 1970 r.

Album ukazał się w ramach serii Bootleg Series, prezentującej niedostępne dotychczas, nieoficjalne nagrania Dylana.

nano952 George Harrison And Bob Dylan If Not For You Rehearsal

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama