Kings Of Leon zagrają w Polsce

Amerykański zespół rockowy Kings Of Leon będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival - ogłosili organizatorzy imprezy. Grupa wystąpi 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszy headliner tegorocznej, siódmej edycji Orange Warsaw Festival wystąpi w stolicy w ramach trasy koncertowej, promującej ostatnią płytę zespołu, wydaną we wrześniu 2013 r. "Mechanical Bull".

Kings Of Leon to zespół założony w Nashville przez trzech braci i ich kuzyna. Grupę tworzą: wokalista i gitarzysta Caleb Followill, gitarzysta Matthew Followill, basista Jared Followill oraz perkusista Nathan Followill.

Brzmienie formacji to zderzenie tradycji muzyki country - której stolicą jest właśnie Nashville - z muzyką alternatywną i indie rockiem. Debiutancki krążek zespołu "Youth and Young Manhood" - tytuł zaczerpnięty z twórczości Ernesta Hemingwaya - ukazał się w 2003 r. i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyki, podkreślającej świeżość brzmienia zespołu i umiejętne wykorzystywanie wątków country we współczesnej muzyce popularnej. Największą popularnością zespół cieszył się jednak nie w Stanach Zjednoczonych a w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, zespół grał u boku takich grup jak U2 i The Strokes.

W 2004 r. do sklepów trafił drugi krążek zespołu "Aha Shake Heartbreak", który przyniósł grupie większą sławę także w USA. W ciągu następnych dwóch lat Kings Of Leon występowali wraz z Pearl Jamem, a także Bobem Dylanem. W ciągu następnych lat zespół nagrał jeszcze trzy płyty: "Only by the Night" (2007), "Come Around Sundown" (2010) i "Mechanical Bull" (2013).

Zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce, w 2009 i 2013 r. w ramach Open'er Festival w Gdyni.

Orange Warsaw Festival funkcjonuje od 2008 r. Wystąpili na nim tacy wykonawcy jak Garbage, Wyclef Jean, grupa Hole, Moby, Jamiroquai, Skunk Anansie, Lauryn Hill i The Prodigy. W 2013 r. impreza - dotychczas odbywająca się na Pepsi Arenie, stadionie Legii Warszawa - przeniosła się na Stadion Narodowy. Gwiazdą zeszłorocznej edycji była amerykańska piosenkarka pop Beyonce. Zagrali także Cypress Hill, The Offspring i Fatboy Slim.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 13-15 czerwca na Stadionie Narodowym.

kingsofleonVEVO Kings Of Leon - Temple (Audio)

«« | « | 1 | » | »»