Kaj idzie trefić Bolka i Lolka?

Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wydał właśnie napisany po śląsku mini-przewodnik "Jadymy do Biylska-Biołej".

Tukej treficie Bolka i Lolka. Reksia zresztóm tyż :)   HENRYK PRZONDZIONO /GN Bielsko-Biała
Tukej treficie Bolka i Lolka. Reksia zresztóm tyż :)
Publikacja ma przybliżyć Górnoślązakom warte odwiedzenia miejsca i zachęcić ich do pobytu w mieście "kiere leży pod samymi górami, Beskdym - Ślonskim i Małym". Wszak Bielsko-Biała "je jednym z nojpiykniyjszych miyjsc Województwa Ślonskigo (…) Idzie tam trefić Bolka i Lolka i tyż Reksia. Jejich rzeźby stojom przi jednym z kaufhauzów w cyntrum miasta".

Jak donosi portal www.bielsko.biala.pl, przewodnik będzie promowany m.in. na targach turystycznych w Zabrzu i Katowicach.

Natomiast według www.beskidzka24.pl, twórcy tego wydawnictwa mają także nadzieję, że stanie się ono ogólnopolską sensacją, dzięki czemu "o Bielsku-Białej zrobi się głośno nawet w odległych zakątkach kraju" - czytamy w tekście "Po śląsku po Bielsku?", opublikowanym na stronach tego portalu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości