Albarn gwiazdą Malta Festival Poznań

Wokalista zespołu Blur i współzałożyciel grupy Gorillaz Damon Albarn będzie gwiazdą muzyczną tegorocznej edycji Malta Festival Poznań. Jego koncert odbędzie się 29 czerwca w Starej Gazowni.

W trakcie koncertu artysta wykona utwory z nowego, solowego albumu "Everyday Robots", którego premiera zaplanowana jest na 28 kwietnia.

"Jego eklektyczny styl kompozycji i wnikliwe teksty sprawiają, że został okrzyknięty jednym z najciekawszych i najbardziej wpływowych muzyków w Wielkiej Brytanii" - poinformował PAP rzecznik prasowy Fundacji Malta Mikołaj Bylka.

Koncert na Malta Festival Poznań będzie pierwszym i jedynym w Polsce wydarzeniem promującym jego nowy album. "Płyta zawiera 12 utworów. Wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszy w piosenkach komentarz do współczesnego, nowoczesnego świata - gier komputerowych, telefonów komórkowych, życia rozpiętego między naturą a technologią" - podał Bylka.

Wokalista, kompozytor i producent Damon Albarn był współtwórcą zespołu Blur. W latach 90. grupa zdobyła sławę dzięki albumom "Parklife" i "The Great Escape" oraz przebojom: "Girls & Boys", "Song 2" oraz "Country House".

Albarn to też współtwórca wirtualnej grupy Gorillaz. Jest autorem muzyki filmowej, napisał dwie opery.

"Wokalista był wielokrotnie nagradzany, w tym nagrodą Grammy i pięciokrotnie BRIT Awards. Na całym świecie sprzedał łącznie ponad 30 milionów płyt" - przypomniał Bylka.

Tegoroczna edycja Malta Festival Poznań rozpocznie się 9 czerwca. Tematem przewodnim wydarzenia będzie Ameryka Łacińska. Kuratorem festiwalu jest twórca teatralny Rodrigo Garcia.

Damon Albarn Damon Albarn - Lonely Press Play (Official Video)

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama