Afrykańska przygoda dla najnajów

Najnowsza premiera Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum odbędzie się 8 marca o godz. 16.00 na scenie katowickiej Galerii Ateneum.

Twórcami „Afrykańskiej przygody” są Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński (scenariusz i reżyseria), Jolanta Brejdak (scenografia) oraz Paweł Dudzik (muzyka).

Przedstawienie dla dzieci od 1 do 4 lat (mogą w nim jednak uczestniczyć nawet 6-miesięczne maluszki), to prościutka historia o małym chłopcu, który we śnie przenosi się ze swojego pokoju do baśniowej Afryki i przeżywa tam zabawne przygody w towarzystwie egzotycznych zwierząt – słonia, żyrafy, zebry czy hipopotama.

Spektakl rozgrywający się bez tekstu, oparty jest na działaniach i wciąż zmieniających się obrazach scenicznych; przyciąga uwagę widzów barwną, mobilną scenografią, w której zwykłe przedmioty z codziennego otoczenia bohatera nagle zmieniają swoje funkcje, stając się postaciami, czy elementami przyrody z magicznego Czarnego Lądu – świata wykreowanego przez wyobraźnię. Całości dopełnia łagodna, przyjazna maluchom muzyka.

Od kilku lat coraz częściej pojawiają się w repertuarach polskich teatrów lalek propozycje dla tzw. „najnajów”, czyli tych naprawdę najmłodszych dzieci; w Ateneum będzie to pierwsza adresowana do nich forma sceniczna.

W „Afrykańskiej przygodzie” wystąpią: Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska i Beata Zawiślak.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama