Unikatowe zdjęcia z Polski i ze świata wykonali fotoreporterzy "Gościa". Wystawę otworzyła prof. Urszula Paprocka-Piotrowska, prorektor KUL. Otwarcie wystawy rozpoczyna projekt: "Widzisz wyraźniej - rozumiesz więcej".
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II otwarto uroczyście wystawę poświęconą 90. rocznicy powstania Tygodnika „Gość Niedzielny”. Unikatowe zdjęcia z Polski i ze świata wykonali fotoreporterzy „Gościa”.
Pierwszy numer „Gościa” ukazał się 9 września 1923 roku z artykułem wstępnym ks. Augusta Hlonda. Organizatorem pisma był ks. Teodor Kubina. Wystawę otworzyła prof. Urszula Paprocka-Piotrowska, prorektor KUL. - Cieszymy się, że możemy rozpocząć ściślejsza współpracę. Cieszymy się, że ta wystawa jest u nas, na KUL. „Gość Niedzielny” jest można powiedzieć „młodszym bratem” naszego Uniwersytetu - powiedziała podczas otwarcia pani Prorektor. - Z pewnością przed nami wiele wspólnych działań, które pozwolą na wzajemne wzbogacanie i przyniosą wiele dobra - powiedział ks. Rafał Pastwa z „Gościa” Lubelskiego.
Katarzyna Link Prof. Urszula Paprocka-Piotrowska, prorektor KUL oraz ks. Rafał Pastwa z "Gościa Lubelskiego" otworzyli wystawę Jest to pierwszy krok wspólnych działań KUL oraz lubelskiego "Gościa Niedzielnego". Projekt ten nosi nazwę: „ Widzisz wyraźniej - rozumiesz więcej”.
Opatrzony jest specjalnym znakiem graficznym. W działania zaangażowane są władze uniwersyteckie, pracownicy naukowi oraz studenci, a także pracownicy „Gościa” Lubelskiego.
Celem jest propagowanie kultury medialnej i intelektualnej, pogłębionej refleksji i działań przy zaangażowaniu społeczności akademickiej oraz osób związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Będziemy przedstawiać nie tylko sylwetki wybitnych naukowców, ale też propagować odkrycia naukowe na KUL.
Nie chcemy być obojętni także wobec bieżących tematów, które dotyczą naszego regionu. W centrum naszych zainteresowań pozostaje zawsze osoba ludzka otwarta na Boga, drugą osobę, dobro, prawdę i piękno.
Co tydzień będziemy publikować teksty pracowników naukowych i studentów. Nie zabraknie również konkursów fotograficznych i spotkań z udziałem ciekawych osób.
Pierwszym spotkaniem zorganizowanym w ramach projektu „Widzisz wyraźniej - rozumiesz więcej” jest dyskusja wokół książki „Transcendencja i naturalizm” abp. Józefa Życińskiego, która odbędzie się 18 marca w Muzeum na Zamku Lubelskim.
Udział w spotkaniu wezmą ciekawi prelegenci, którzy będą mówić nie tylko na temat odnalezionej w komputerze śp. abp. Życińskiego książki, ale także o tym - jakim był człowiekiem.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.
Trend ten rozpoczął się po agresji Kremla na Ukrainę. A w USA...