Moskwa: Wystawa pt. "Ojciec"

W moskiewskim Centrum Sztuki Współczesnej M’RS otwarto wystawę zatytułowaną „Ojciec”.

Będzie ona czynna będzie do 27 maja. Jest [ona] pogłębioną próbą refleksji i odpowiedzi na pytania, nieraz głęboko ukryte w sercach Rosjan wychowywanych przez samotne matki i często pozbawionych kontaktu z realnym ojcem.

Artyści rożnych specjalności skupieni w „Warsztatach na Górze” pod kierownictwem jezuity o. Janeza Severa starali się przez osiem miesięcy przygotować odpowiedź na nurtujące człowieka współczesnego problemy związane z relacją do Ojca. Jakim on jest? Jaki byłby wzorcowy jego obraz? Czy człowiek może stać się idealnym ojcem? Jak można dojrzeć do akceptacji i miłości własnego ojca? Najpełniejszą odpowiedź i świadectwo o bezgranicznie miłującym Ojcu daje Chrystus i chrześcijaństwo.

Autorzy projektu artystycznego prezentowanego w Centrum Sztuki Współczesnej M’ARS dają świadectwo o własnej drodze pogłębienia relacji z ojcem. Ta droga prowadzi do wolności wewnętrznej, miłości i otwarcia perspektywy na Transcendencję, Wyższe Dobro, które czyni każdego człowieka bardziej ludzkim.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.