Wieża Piastowska otwarta po remoncie

W jej wnętrzu czekają na zwiedzających nowe atrakcje.

Od dzisiaj (2 czerwca) Wieża Piastowska jest otwarta dla zwiedzających. Po dwuletnim remoncie i adaptacji wnętrza wojewoda opolski Ryszard Wilczyński przekazał ją w imieniu skarbu państwa w użytkowanie miastu Opole reprezentowanemu przez prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego. Panowie wymienili stosowne dokumenty, przecięli wstęgi i otrzymali pamiątkowe bilety wstępu do wieży – wojewoda bilet z nr 001, prezydent – nr 002. – To pierwszy przypadek w dziejach, że wieżę oddano pokojowo. Już jej nie oddamy! – zażartował prezydent Zembaczyński w czasie uroczystości przekazania.

Pochodząca z I poł. XIV wieku Wieża Piastowska została gruntownie wyremontowana staraniem Urzędu Wojewódzkiego z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu państwa. W tym roku otrzymała laur w konkursie „Zabytek zadbany”. Wieża – symbol Opola i całego regionu – będzie odtąd dostępna dla zwiedzających w dni powszednie od 10.00 do 18.00, a w weekendy od 10.00 do 15.00.

Na turystów czeka we wnętrzu wieży multimedialna ekspozycja przenosząca w świat średniowiecznego i XIX-wiecznego Opola. Obecnie można również wchodzić na taras widokowy i podziwiać panoramę miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama