Nagroda Goya dla "Idy"

Dramat w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał prestiżową hiszpańską nagrodę Goya za najlepszy film europejski.

Nagrody Goya ("Premios Goya") przyznawane są od 1987 roku przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej.

"Ida", rozgrywający się w latach 60-tych ubiegłego stulecia dramat o młodej nowicjuszce zakonu, która dowiaduje się o swoim żydowskim pochodzeniu, otrzymał już wiele prestiżowych wyróżnień w kraju i za granicą. Ma szanse na kolejne.

Film otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Galę wręczenia nagród odbędzie się 22 lutego w Los Angeles.

"Ida" została także nominowana w dwóch kategoriach - zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzycznych - do nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych (BAFTA). Nagrody zostaną wręczone w niedzielę, 8. lutego. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.