Soudarion Debiutem Roku 2015

W Niedzielę Miłosierdzia w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach odbyła się V edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. "Mnożymy Dobro" to tegoroczne hasło wydarzenia.

Zwycięzcą został zespół Soudarion z Poznania, a nagrodę publiczności zdobył lubelski zespół Good God. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, m.in. wydanie własnej profesjonalnej płyty i występ na Festiwalu Campo Bosco w Czerwińsku. Podczas tegorocznych Debiutów nie tylko można było usłyszeć uwielbieniowy Soudarion, popowy Beu czy prezentujący reggae Good God. Jak podkreślali organizatorzy, Festiwal Debiuty to przede wszystkim dobry przekaz. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu nie zabrakło przekazu Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Koncertowi towarzyszyły także spotkania ze stowarzyszeniami, które pomagają i szerzą miłość miłosierną, a wśród nich Fundacja Kapucyńska i Fundacja „Otwarte Serce”.

Wydarzenie po raz kolejny poprowadził dziennikarz muzyczny Łukasz Sośniak. Zespoły oceniało jury: Katarzyna Goszcz z Radia Warszawa, ks. Daniel Łuka z Edycji św. Pawła oraz Grzegorz Bociański, lider zespołu Katolika Front, dziennikarz radia Em Katowice.

Organizatorzy zapraszali na „Uwielbienie Warszawy”, które odbędzie się 16 kwietnia (czwartek) w kościele Najświętszego Zbawiciele o godz. 20:30. Czuwanie modlitewne poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, a świadectwo wygłosi Magda Frączek, wokalistka zespołu Love Story.

Kolejnym ważnym wydarzeniem na które zapraszali organizatorzy są pierwsze w Polsce chrześcijańskie juwenalia – Sandanalia. Podczas Sandanaliów wystąpią zespoły: Strona B, Tou, Maleo. 23 maja w klubie Odessa w Warszawie.

Koncert Debiuty to organizowany przez Chrześcijańskie Granie oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce konkurs, w którym najciekawsze debiutanckie zespoły mają szansę zdobyć tytuł Debiutu Roku. Dotychczas laureatami były tacy wykonawcy jak Love Story, Anielsi, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze.

Wydarzenie ma na celu promowanie młodych, zdolnych artystów, którzy często nie mają jeszcze wsparcia promocyjnego. Debiuty to dzieło organizowane pro bono. Opiera się całkowicie na pracy wolontariuszy i ich gorących sercach dla rozwoju muzyki chrześcijańskiej.

Debiut 2015 w akcji:

Soudarion Polska Soudarion - Kiedy (Pobłogosław Panie Mi)

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama