Co miał na myśli św. Jan, opisując siedem świeczników, szarańczę i dźwięk szóstej trąby? Czy warto podjąć trud analizy jego ekspresjonistycznych wizji?
Przyzwyczajony do naukowego języka współczesny człowiek nie potrafi zrozumieć bogatej symboliki Apokalipsy. Co więcej, księga bywa lekceważona i spychana na margines rozważań biblijnych.
Ks. Bartoli krok po kroku wyjaśnia znaczenie przesłania płynącego z najbardziej poetyckiej księgi Nowego Testamentu i udowadnia, że jest ono szalenie istotne dla każdego człowieka.
Włoski duchowny jako podstawową wskazówkę interpretacyjną podaje skonfrontowanie treści księgi z własnym życiem. Żeby zrozumieć wizje św. Jana, musimy bowiem poczuć pragnienie przemiany. Musimy wejść w kulturę Apokalipsy, której istotą jest walka o naszą duchową tożsamość.
Rewolucjoniści próbują zmieniać świat zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Natomiast chrześcijanie, poprzez znaki Apokalipsy, są wezwani do bycia mistykami, zaczynającymi zmiany od samych siebie. W ten sposób możemy stawiać bierny, ale skuteczny opór złu i czekać na Boską interwencję.
Właśnie dlatego warto nauczyć się sposobów odczytywania znaków opisanych w wizji św. Jana. Forma rzeczowego poradnika z pewnością umożliwi to każdemu zainteresowanemu – wystarczy otworzyć się na moc Bożego słowa.
*
ks. Fabio Bartoli "Wyjdź, ludu mój, z Babilonu". Wyd. Bratni Zew, 2015 r.
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.