Przepis na sukces

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Magdalena Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej.

Tytuł "Jak zostać gwiazdą", drugiej po „Zaciszach gwiazd” książki Magdaleny Pawlickiej, sugeruje, że to poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić karierę w przemyśle rozrywkowym. Jeżeli nawet tak, jest to poradnik oryginalny.

Do kogo adresowana jest książka? Wśród wymienionych przez autorkę adresatów chyba najważniejszym są rodzice, którzy chcą pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces; rodzice „zaniepokojeni wyborami, jakich dokonuje ich dorastające dziecko”, a także ci, którzy „potrzebują chwili, aby się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest naprawdę ważne”.

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej. Nie są to jakieś czysto teoretyczne rozważania. Swoje „przepisy” na sukces, nie tylko w pracy, ale i w życiu, podają ludzie, którym się udało i którzy zyskali często status gwiazdy. W pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Pawlicka przez sześć lat prowadziła popularny program telewizyjny, w którym gościła z kamerą w domach rodzinnych znanych aktorów, muzyków, wokalistów, kabareciarzy, dziennikarzy telewizyjnych i sportowców. Program stał się bazą dla książki, w której wypowiada się część bohaterów telewizyjnego „Zacisza gwiazd”. Wśród nich m.in. Roman Kłosowski, Paweł Nastula, Ewa Błaszczyk, Barbara Horowianka czy Mieczysław Hryniewicz.

Czasami mówią wprost, czasem mówią za nich zdarzenia z ich życia.

*

Magdalena Pawlicka "Jak zostać gwiazdą". Wyd. Nowy Świat, 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg