Michał Szpak w finale Eurowizji

Reprezentujący Polskę Michał Szpak zakwalifikował się w czwartek do finału konkursu piosenki Eurowizji, który w sobotę odbędzie się w Sztokholmie. W eliminacjach Polak zaśpiewał balladę "Color of Your Life".

Po ogłoszeniu werdyktu w polskiej ekipie zapanował szał radości.

Na scenie sztokholmskiej hali Globen Michał Szpak zaprezentował się w czerwonym fraku. Artyście towarzyszyli pianista, wiolonczelistka oraz trzy skrzypaczki.

Polak był wcześniej wymieniany przez szwedzkich komentatorów jako jeden z faworytów czwartkowego półfinału. Szczególnie podkreślano mocną barwę głosu polskiego piosenkarza.

Do głównego koncertu oprócz Polski awansowało jeszcze dziewięć innych państw: Łotwa, Gruzja, Bułgaria, Australia, Ukraina, Serbia, Izrael, Belgia oraz Litwa.

Wcześniej z rywalizacji zdyskwalifikowano artystę z Rumunii z powodu długów rumuńskiego nadawcy publicznego wobec organizatora konkursu - Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Pierwszy półfinał, w którym wybrano 10 piosenek, odbył się we wtorek.

W obu eliminacjach wskazano utwory, które zdobyły najwięcej punktów. Powstają one ze zsumowania głosów profesjonalnego jury oraz telewidzów. Dokładne wyniki zostaną podane dopiero po zakończeniu konkursu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Podpisany
  13.05.2016 12:35
  Do "west" i Czytelników:

  Cóż nim może kierować. Albo cyrograf, albo nadzieja na tani lansik czyli też kasa.
  (vide zdjęcie tego nieszczęśnika na Wirtualnej)

  Tylko czemu do rachunku dopłaca reklamą tym tekstem także "Gość"? To największa zagadka.
 • Gość
  13.05.2016 15:33
  EBU to ponadnarodowy twór, który - instrumentalnie wykorzystując społeczeństwa krajowe - szantażuje kraje zrzeszone, by płaciły mu haracze. Nie zapłacicie? To nie dopuścimy was do eurowizji. Więc w kraju nie będzie igrzysk. Więc spadną wam słupki poparcia.
  Niewiele się mówi, ile to targowisko próżności kosztuje. A kosztuje, i to sporo.
 • Gość
  13.05.2016 15:36
  Co za poziom inteligencji ma człowiek, który nie rozumie gestów z palcami, o których tutaj mowa? Wszyscy rockmeni, metalowcy takie gest wykonują jako symbol mocy, energii do walki. Mają przeświadczenie, że tylko muzyka rockowa, metalowa ma wartość.
 • kochana
  13.05.2016 15:46
  Po zwycięstwie "kobiety z brodą"można się było tego spodziwać,oni lubią dziwaków.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Więcej nowości