Z Powodu Mojego Imienia

Wkrótce premiera oratorium poświęconego prześladowanym za wiarę.

26 czerwca w Kielcach swoją prapremierę będzie miało oratorium zatytułowane „Z Powodu Mojego Imienia”, poświęcone współczesnym męczennikom za wiarę. Autorem muzyki jest Piotr Rubik, zaś libretto, w oparciu o przemówienia i kazania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, napisał Zbigniew Książek.

Utwór powstał z inicjatywy sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jak powiedział jego dyrektor ks. Waldemar Cisło, oratorium napisano z myślą o młodych. Stąd zostanie zaprezentowane także 29 lipca na Rynku Głównym w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży.

„Rocznie 105 tys. chrześcijan ginie za wiarę, a więc co 5 minut ktoś jest zabijany tylko dlatego, że jest wyznawcą Chrystusa. Wobec tych faktów nie mogliśmy pozostać obojętni. Wiemy, że do młodego człowieka musimy znaleźć inny sposób przekazu niż raporty i suche liczby. Dlatego podjęliśmy próbę, aby w ten sposób do naszych gości dotrzeć poprzez przekaz muzyczny z tym bardzo ważnym tematem” – powiedział ks. Cisło.

Dochód ze sprzedaży płyt z zarejestrowanym oratorium wesprze projekty prowadzone przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości