Męski nieporadnik

Punktem wyjścia do rozważań o męskości jest tu świadectwo Roberta Friedricha „Litzy”.

Ten audiobook reklamowany jest jako „coś więcej niż dobra książka czy poradnik na temat męskości”, a jej bohaterowie przedstawiani są jako „ludzie, którzy odnieśli sukces”.

Przyznam, że takie rekomendacje zwykle budzą moją nieufność. Czy będzie to kolejny napisany „po amerykańsku” złoty przepis na to, jak być mężczyzną? Na szczęście nic z tych rzeczy.

Punktem wyjścia do rozważań o męskości jest tu świadectwo Roberta Friedricha „Litzy”. W opowiedzianej bez zadęcia historii muzyka rockowego, ale także męża, ojca siedmiorga dzieci i dziadka, wielu z nas odnajdzie własne pytania stawiane na poszczególnych etapach osobistej biografii. Natomiast kolejne rozdziały są spojrzeniem na męskość i ojcostwo z różnej perspektywy: biologicznej, psychologicznej, teologicznej.

Rozważania wybitnych specjalistów – duszpasterzy, rekolekcjonistów czy terapeutów – wzajemnie się dopełniają. Oprócz Litzy wystąpili: Jacek Pulikowski, ks. Mirosław Maliński, ks. Piotr Pawlukiewicz, dr Maria Popkiewicz- Ciesielska oraz Monika i Marcin Gajdowie.

*

MĘŻCZYZNA 2.0. Wyd. 2Ryby.pl, 2017 r.

2ryby.pl Nie radzimy sobie - wrzuć na luz (Robert "Litza" Friedrich)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.