Tele templariusze

Stacja HBO emituje od niedawna nowy, amerykański serial, poświęcony członkom najpotężniejszego zakonu rycerskiego w historii. W tygodniku „Wprost” pisze o tej produkcji Artur Zaborski.

W tekście „Bóg, horror, obczyzna” czytamy, że „Templariusze” są „pełną intryg i suspensu wciągającą opowieścią z gatunku płaszcza i szpady, obnażającą uniwersalne mechanizmy polityki i religii, które przetrwały do dziś”.

Głównym bohaterem serialu jest grany przez Toma Cullena rycerz Landry. Po upadku Akki krzyżowcom udaje się wywieźć z miasta Świętego Graala. Wkrótce jednak cudowny kielich, z którego Chrystus pił wino podczas ostatniej wieczerzy, ginie w tajemniczych okolicznościach. Zadaniem Ladry’ego jest odnaleźć święte naczynie.

W artykule Zaborskiego znajdziemy także bardzo ciekawą wypowiedź Cullena, w której aktor odniósł się do kwestii wirtualnej rzeczywistości i faktu, że spędzamy w niej coraz więcej czasu:

- „Templariusze” uświadomili mi, jak bardzo dzisiaj mamy zaburzone relacje ze światem, które kiedyś były jednoznaczne i uporządkowane: człowiek patrzył tylko horyzontalne, a w relacji wertykalnej pozostawał jedynie z Bogiem. Nie wolno było patrzeć w górę ot, tak… - mówi Tom Cullen.

Więcej na ten temat w nowym, 3/2018 numerze tygodnika „Wprost”.

Ciekawy tekst (o końcu templariuszy) znaleźć można także na naszym portalu. Wystarczy kliknąć tutaj

*

Zwiastun serialu poniżej:

HBOPOLSKA Templariusze - trailer HBO

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.