Jak, mimo zapracowania, w tym coraz szybciej pędzącym świecie, znaleźć czas dla Boga? I co zrobić, aby ten czas dzielić również z innymi? Odpowiedź na te pytania znalazła grupa młodych ludzi z Kraśnika.
Cztery lata temu, gdy zbliżał się dzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, powstała idea stworzenia zespołu, który swoim śpiewem uświetniłby kraśnickie obchody tej uroczystości. Tak zaczęła się historia zespołu Emmanuel Gospel.
- Naszym celem od początku było głoszenie Dobrej Nowiny poprzez śpiew - mówi Kinga Wielgus z Emmanuel Gospel. - Posługiwaliśmy muzycznie podczas uwielbień, wieczorów chwały, Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie, koncertów ewangelizacyjnych. Z czasem bardzo zżyliśmy się ze sobą i dziś nie wyobrażamy już sobie, abyśmy mogli zaprzestać tego, co robimy. Zespół przerodził się w swoistą wspólnotę.
Jakiś czas temu pojawił się pomysł organizacji rekolekcji - dla zespołu, całych rodzin, znajomych i wszystkich chętnych. - Znaleźliśmy miejsce, osoby prowadzące i zawierzyliśmy wszystko Maryi. Rekolekcje, a właściwie ich owoce, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - stwierdza K. Wielgus. - Motywem przewodnim rekolekcji była wędrówka Maryi z Nazaretu do Ain-Karim, gdzie mieszkała jej krewna Elżbieta. Do tego nawiązaliśmy w nazwie „153 km łaski. 3 miesiące Miriam u Elżbiety. Twoje 3 dni z Miriam”. Podczas rekolekcji mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo wartościowych nauczań, konferencji - wspomina pani Kinga. - Krok za krokiem podążaliśmy za Miriam, która jest najlepszą przewodniczką w drodze do Boga, choć w dzisiejszym świecie tak często pomijaną.
W rekolekcjach wzięło udział blisko 60 osób. Był to czas - jak opowiadają członkowie zespołu - modlitwy, skupienia, adoracji, ale także radości przebywania z drugim człowiekiem, dzielenia się swoimi doświadczeniami, wątpliwościami. - W naszych głowach zaczął kiełkować przy okazji nowy pomysł - zauważa K. Wielgus. - Zapragnęliśmy podzielić się tymi rekolekcjami z ludźmi, którzy nie mogli być z nami. Chcieliśmy, aby jak najwięcej osób usłyszało, jak Maryja może zmieniać nasze życie, jeśli tylko zawierzymy się Jej Matczynej opiece. Postanowiliśmy nagrać nasze rekolekcje.
Po powrocie do Kraśnika ekipa przystąpiła do działania. Zaczęła się praca nad płytą „153 km łaski. 3 miesiące Miriam u Elżbiety. Twoje 3 dni z Miriam”. To był pierwszy kierunek. Drugim było stworzenie fundacji, która za cel obrała sobie propagowanie chrześcijańskiej kultury i sztuki oraz działanie w zakresie kultu religijnego m.in. poprzez organizację rekolekcji, spotkań modlitewnych, koncertów itp.
Po kilku miesiącach osoby związane z Emmanuel Gospel utworzyły Fundację MASSA. Pierwszym przedsięwzięciem organizacji było wydanie płyty z rekolekcjami „153 km łaski. 3 miesiące Miriam u Elżbiety. Twoje 3 dni z Miriam”. Na krążku znalazły się konferencje z rekolekcji o. Adama Czuszela OSPPE, o. Pawła Subika OSPPE i psycholog Debory Sianożęckiej, a także utwory muzyczne w wykonaniu zespołu Emmanuel Gospel.
- To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy, jest dla nas, dla całego zespołu, żywym dowodem na to, że nie ma w życiu lepszej przewodniczki od Miriam - zaznacza Kinga Wielgus. - Nikt z nas nie przypuszczał, że rekolekcje Jej poświęcone tyle zmienią i przyniosą takie owoce. Wciąż tworzymy wspólnotę, a największą radość daje świadomość, że poprzez muzykę możemy głosić ludziom Dobrą Nowinę.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Czyli powrót do krainy dzieciństwa. Pytanie tylko, czy udany. I w ogóle możliwy…
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.