Susan Boyle zaśpiewa przed papieżem?

Szkocki kościół katolicki zaproponował, aby Susan Boyle, która sławę zdobyła dzięki telewizyjnemu konkursowi talentów, wystąpiła przed Benedyktem XVI podczas jego wrześniowej wizyty z Wielkiej Brytanii.

Rzecznik Kościoła Szkocji wyjaśnił, że piosenkarce, pochodzącej ze szkockiego Blackburn, nie złożono jeszcze konkretnej propozycji.

Do pierwszej oficjalnej wizyty Benedykta XVI w anglikańskim Zjednoczonym Królestwie dojdzie 16 września. Będzie ona trwać trzy dni. W Londynie papież spotka się z królową Elżbietą II, odwiedzi również Glasgow, Edynburg, Canterbury i Coventry. Boyle miałaby zaśpiewać na mszy w Glasgow.

49-letnia bezrobotna zyskała sławę, gdy w programie muzycznym "Britain's got talent" wykonała utwór "I Dreamed a Dream" z musicalu "Nędznicy". Chociaż programu nie wygrała (zajęła drugie miejsce), to dzięki serwisowi YouTube udało jej się zdobyć wielką popularność. Utwory z "Nędzników" w wykonaniu Boyle obejrzało ponad 100 mln internautów.

Pierwszy album Boyle pt. "I Dreamed a Dream" ukazał się w listopadzie 2009 r. i wspiął się na szczyty brytyjskich list przebojów. 710 tys. egzemplarzy płyty sprzedanych w ciągu tygodnia sprawiło, że w Stanach Zjednoczonych album Szkotki uznano za najlepszy zeszłoroczny debiut.(PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.