Około 1500 euro w monetach wyławiają codziennie średnio pracownicy zakładu komunalnego z Fontanny di Trevi w Rzymie. Pieniądze wrzucają turyści w nadziei, że dzięki temu wrócą jeszcze kiedyś do Wiecznego Miasta. Rocznie zostawiają tam 700 tysięcy euro.
Waga monet wyławianych każdego dnia ze słynnej fontanny sięga 50 kilogramów. Zgodnie z umową obowiązującą od kilku lat, rzymski zakład komunalny przekazuje te pieniądze Caritasowi, prowadzącemu we włoskiej stolicy między innymi stołówki i noclegownie dla ubogich.
Ale monet tych jest prawdopodobnie znacznie więcej i to zwłaszcza latem - zauważają włoskie media przypominając, że od 30 lat ich wyławianiem zajmuje się codziennie "nielegalny rybak" z Fontanny di Trevi, Roberto Cercelletta, pseudonim D'Artagnan.
Podejmowane już wielokrotnie próby jego powstrzymania i ukarania nie przynoszą żadnego rezultatu. Kiedy w marcu po raz kolejny został zatrzymany przez straż miejską, miał przy sobie 600 euro w monetach. Jeżeli taki jest jego średni dzienny łup, oznacza to, że miesięcznie wyławia z fontanny do 18 tysięcy euro.
Premiera miała miejsce w stołecznym kościele Miłosierdzia Bożego. Reżyserował Wajda.
Jan Paweł II i kardynał Joseph Ratzinger o „Fauście” Goethe. Warto przypomnieć.
Ich autor jest oskarżony o seksualne i psychiczne wykorzystywanie kobiet.
Nowe szczegóły dotyczące warsztatu mistrza włoskiego renesansu.
Opowieść o życiu Jezusa i apostołów pojawi się premierowo na wielkim ekranie.