Majątek w fontannie

Około 1500 euro w monetach wyławiają codziennie średnio pracownicy zakładu komunalnego z Fontanny di Trevi w Rzymie. Pieniądze wrzucają turyści w nadziei, że dzięki temu wrócą jeszcze kiedyś do Wiecznego Miasta. Rocznie zostawiają tam 700 tysięcy euro.

Waga monet wyławianych każdego dnia ze słynnej fontanny sięga 50 kilogramów. Zgodnie z umową obowiązującą od kilku lat, rzymski zakład komunalny przekazuje te pieniądze Caritasowi, prowadzącemu we włoskiej stolicy między innymi stołówki i noclegownie dla ubogich.

Ale monet tych jest prawdopodobnie znacznie więcej i to zwłaszcza latem - zauważają włoskie media przypominając, że od 30 lat ich wyławianiem zajmuje się codziennie "nielegalny rybak" z Fontanny di Trevi, Roberto Cercelletta, pseudonim D'Artagnan.

Podejmowane już wielokrotnie próby jego powstrzymania i ukarania nie przynoszą żadnego rezultatu. Kiedy w marcu po raz kolejny został zatrzymany przez straż miejską, miał przy sobie 600 euro w monetach. Jeżeli taki jest jego średni dzienny łup, oznacza to, że miesięcznie wyławia z fontanny do 18 tysięcy euro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.