Włosi automaniakami!

Włosi nie przestają być automaniakami i jeśli tylko mogą unikają transportu publicznego - tak włoskie media podsumowały wyniki raportu na temat transportu w miastach. Samochód Włosi wybierają w ponad 80 proc. przypadków.

Od lat na nic zdają się apele do zmotoryzowanych mieszkańców miast, by zrezygnowali z aut i wybierali środki komunikacji miejskiej - przede wszystkim po to, by doprowadzić do odblokowania zakorkowanych ulic.

Mimo kryzysu i skoków cen na rynku paliw - odnotowano w raporcie sporządzonym między innymi przez Instytut ds. Transportu Isfort - Włosi wciąż uzależnieni są od swych samochodów. Co więcej, w 2009 roku wskaźnik korzystania z aut wzrósł o ponad 4 procent. To zaś tłumaczy się tym, że właśnie z powodu kryzysu ludzie kupowali samochody dzięki ulgom, wprowadzonym w ramach rządowego wsparcia dla przemysłu motoryzacyjnego.

O 5,4 proc. spadła w zeszłym roku liczba pasażerów transportu miejskiego.

Ponadto z badań widać, że z samochodem nie mogą rozstać się przede wszystkim mieszkańcy miast o liczbie ludności mniejszej niż 100 tysięcy. Oni wybierają własne auto w ponad 90 proc. przypadków.

Przywiązanie do aut wynika w dużej mierze z fatalnych ocen stanu transportu publicznego w miastach. W 10-punktowej skali otrzymał on od Włochów 6 punktów, czyli - przekładając na szkolne oceny - "dostatecznie".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.