Grand Prix dla filmu „Popiełuszko”

Film w reżyserii Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas” zdobył Grand Prix jubileuszowego 25. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Dzieło zostało nagrodzone za wierne ukazanie postaci męczennika naszych czasów oraz jego odważnej i bezkompromisowej służby Bogu, ojczyźnie i ludziom.

Reżyser odbierając wyróżnienie podkreślił duże znaczenie Niepokalanowa w życiu ks. Jerzego Popiełuszki. „To miejsce było ważne dla ks. Jerzego. Jest to uwiecznione też w filmie. To scena, gdzie on odkrywa swoje skarby na strychu u babci. Te skarby to jest właśnie Rycerz Niepokalanej, który był tutaj wydawany przez o. Kolbego. O. Maksymilian też był szczególnie bliski ks. Jerzemu, który wybrał Warszawę jako miejsce swoich studiów seminaryjnych również ze względu na bliskość Niepokalanowa” – powiedział Rafał Wieczyński.

Organizatorami Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów byli: Katolickie Stowarzyszenie Filmowe i klasztor franciszkanów w Niepokalanowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama