Okruchy życia

Spektakl "Okruchy życia" jest pierwszą ogromną produkcją realizowaną przez Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM z Gdańska.

Musical opowiada o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany Żyleta. Strach przed jego osobą sprawia, że wszyscy są mu posłuszni.

Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy. Obojętność świata sprawia, że wszyscy bez sprzeciwów tolerują panującą sytuację. Jednak monotonność ta zmieni się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora zawita nowy nauczyciel Tomek. Chłopak wypowie wojnę rządzącym tam zasadom, stosując własne metody pracy z dziećmi. Stanie tym samym na drodze nieobliczalnemu szefowi gangu, czerpiącemu spore zyski z małoletnich złodziejaszków, którym wydaje się, że mają wszystko, lecz ich wolność i dusza już od dawna jest w posiadaniu apodyktycznego szefa.

Na szczęście szybko okazuje się, że nowy nauczyciel potrafi zmienić w nich to błędne postrzeganie świata. Zaczynają odkrywać w sobie nowe zainteresowania oraz ową duszę- duszę, w której Tomek odnajduje niedostrzegane przez nikogo dobro. Wspólnie wyruszą zgłębić tajemnicę, którą kryje historia ich małego miasteczka. Podróż przyniesie mnóstwo niespodzianek, przygód, a także magii, obecnej w sercu każdego z nich. Dzieciaki zaczną czuć, że dopiero teraz żyją pełną piersią i niejednokrotnie otworzą się na świat. Jednakże, czy zdobędą się na odwagę aby sprzeciwić się Żylecie, dzięki któremu mogą demonstrować swą siłę i znaczą więcej, nawet w świecie dorosłych? Czy zwycięży dziecięca szczerość i wrodzone dobro, czy pogoń za pieniądzem i zło?

Bohaterowie wczują się w role, bardzo dobrze znane każdemu z nas. A może okaże się, że oglądając spektakl ujrzymy w nich samych siebie? Przepiękna opowieść o przyjaźni, zaufaniu i urzekające utwory muzyczne oraz efekty specjalne sprawią, że musical pozostanie na długo w sercach każdego, kto zawita w progi naszego miasteczka. Może inaczej spojrzymy na problemy młodego pokolenia i czasem zastanowimy się, czy dzieciak, który krzyczy, szaleje i jest wręcz denerwujący, widzi również anioła, którego w naszym spektaklu potrafią zobaczyć tylko grzeczne dzieci. Musical nawiązuje do wielu założeń pedagogiki stawianych przez Janusza Korczaka. Marzenia są w każdym z nas, trzeba po prostu dążyć do ich spełnienia.

TERMINY SPEKTAKLI:
26 lipca 2010 - Scena Letnia - Teatr Miejski w Gdyni g. 19.00

7 września 2010 - Opera Krakowska godz. 17.00, 19.00

22 września 2010 - Opera Wrocławska

24 września 2010 – Sala Kongresowa w Warszawie

Więcej na www.okruchyzycia.eu

«« | « | 1 | » | »»
 • mama
  21.07.2010 21:43
  cieszę sie, ze takie produkcje powstają, wybieram się na Salę Kongresową, dziecko moje już widziało spektakl podczas konkursu Ośmiu Wspaniałych i chce iść jeszcze raz, gorąco polecam :)
 • gość
  31.07.2010 15:45
  Za mało reklamy na temat tego spektaklu.Może dobrze by było ponaklejać plakaty w szkołach,słupach ogłoszeniowych.Byłam na tym spektaklu,jest rewelacyjny.Moim zdaniem chyba zapomnieliście o chłopakach tańczących.Robią takie cuda na parkiecie.Polecam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.