Z paletą przez życie

4 listopada 2010 roku o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach odbędzie się wernisaż wystawy "Stanisław Mazuś. Z paletą przez życie".

Obraz pędzla Stanisława Mazusia   Mat. prasowy tyskiego muzeum. W światłości
Obraz pędzla Stanisława Mazusia
Ekspozycja przygotowana została przez Muzeum Miejskie w Tychach we współpracy ze Stanisławem Mazusiem w 70. rocznicę urodzin Artysty.

Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

W tyskim muzeum można będzie obejrzeć 70 obrazów, wątek biograficzny stanowić będą dokumenty i pamiątki Artysty.

W czasie wernisażu, na specjalne życzenie Artysty – Jubilata, zaśpiewa Raisa Misztela. Odbędzie się również promocja katalogu „Stanisław Mazuś. Z paletą przez życie” (wydawnictwo będzie można nabyć w muzeum).

Wstęp na wernisaż tylko za zaproszeniami.

Dla zwiedzających wystawa dostępna będzie od 5 listopada, potrwa do końca grudnia 2010. Wstęp do Muzeum Miejskiego w Tychach jest wolny.

Stanisław Mazuś urodził się w 1940 roku w Lublinie. W latach 1961-67 odbył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zakończone dyplomem w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Jest dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1967 roku artysta brał udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych plenerach, wystawach, konkursach. Zorganizował ponad dwieście wystaw indywidualnych w kraju, a także za granicą. Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, w muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stanisław Mazuś jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień.

«« | « | 1 | » | »»
  • kk
    29.10.2010 20:19
    Lubie malarstwo Stanislawa Mazusia.I ciesze sie,ze na 70 lat ma wystawe z 70 pracami.Moj niezyjacy maz ,tez artysta, otrzymal od p.Mazusia swoj portret.Tworca namalowal go w czasie pleneru "Jurajska jesien" w 1982. Kiedy wchodze do pracowni patrze na Niego w jasnych pastelowych kolorach.Takie charakterystyczne jak na publikowanym obrazie.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.