Zagrają i zaśpiewają SINGILA, czyli dziękuję

Ruszyła budowa pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki. Pomysłodawcą jest polski misjonarz, Kapucyn – Brat Benedykt Pączka. Szkoła powstaje dzięki polskim Darczyńcom.

ObecnieAfrican Music School prowadzi na Facebooku i na swojej stronie internetowej akcję „SINGILA znaczy dziękuję”. Ma ona na celu wsparcie finansowe na ukończenie budowy pierwszych budynków szkoły. Pomysłodawcą projektu jest polski misjonarz, Kapucyn – Brat Benedykt Pączka. Do końca 2020 roku chcemy zakończyć budowę trzech klas.

African Music School African Music School - nasza nowa kuchnia

Brat Benedykt Pączka rozpoczął realizację swojego pomysłu w 2016 roku. Od tamtego czasu udało się zakupić grunt, gdzie powstanie budynek szkoły, zbudować mury, które zabezpieczają teren przed kradzieżami oraz postawić kilka prowizorycznych klas. We wrześniu 2020 roku ruszyła już budowa pierwszych trzech klas szkoły muzycznej w RCA, która powstaje w całości ze środków przekazanych od polskich Darczyńców.

W ostatnich latach do RCA wyjechało kilkunastu polskich muzyków, którzy uczyli młodzież gry na instrumentach. Szkoła ma dwa cele: odciągnąć młodzież od przyłączania się do grup paramilitarnych oraz przyczynić się do tego, aby dzieci w RCA otrzymały wykształcenie, które pozwoli im nauczyć się zawodu. W tej chwili w naszej szkole uczy się osiemdziesięcioro uczniów.

RCA to kraj rozrywany konfliktem zbrojnym od czasu swojego powstania w 1960 roku. Ostatni kryzys został zażegnany w 2019 roku. W grudniu 2020 roku odbędą się jednak w RCA wybory prezydenckie. Do wyborów zgłosił swój udział były prezydent, który oskarżany jest o rozliczne zbrodnie przeciwko swojej ludności. Istnieje realne zagrożenie, że konflikt rozgorzeje na nowo.

African Music School AFRICA TALKS #1 Uczyłam gry na pianinie w Afryce.

Więcej o African Music School i możliwościach wsparcia projektu: https://www.africanmusicschool.com/pl/
Facebook:https://www.facebook.com/AfricanMusicSchool

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama