Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue” inspirowany dziesięciorgiem przykazań zostanie zaprezentowany w sobotę 11 września na Stadionie Orła w Łodzi. Wystąpią m.in. Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Marika, Krzysztof Iwaneczko i Józef Skrzek. Inicjatywa jest częścią otwartego spotkania "Dekalog. Ku doświadczeniu wolności" w ramach VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który w dniach 9-11 września będzie odbywał się w Łodzi.
– Projekt Decalogue jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina. Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.
Warstwa muzyczna została uznana za „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu muzyki chrześcijańskiej". - Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie – podkreślają twórcy projektu.
W sobotę 11 września na Stadionie Orła Łódź wystąpią: Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Adeb Chamoun Trio, Marika, Krzysztof Iwaneczko, Józef Skrzek, Dikanda, Agnieszka Cudzich, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński SJ i o. Tomasz Jarosz CSsR. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski. Kierownikiem artystycznym całości jest Marcin Pospieszalski.
Sobotnie wydarzenie na Stadionie Orła rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Wstęp wolny.
„Miasto – rewitalizacja" – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża Franciszka z dokumentu programowego "Evangelii gaudium" o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich.Na stronie www.nowaewangelizacja.org trwają zapisy dla ewangelizatorów i wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach i warsztatach ewangelizacyjnych.
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.