Bytom. Dawna kopalnia zamienia się w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Wspinaczka po budynku dawnej kopalni? Brzmi niewiarygodnie, a jednak. W Bytomiu na terenie dawnego zakładu KWK Rozbark powstaje jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrów Sportów Wspinaczkowych i Siłowych.

W Bytomiu można powspinać się po ścianie dawnej kopalni Rozbark. Na terenach byłego zakładu powstaje nowoczesne Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Dziś [13.09.2021] otwarto strefę zewnętrzną, a na przełomie października i listopada jest planowane udostępnienie ścianek wewnątrz obiektu. - Skorzystają zarówno zawodnicy jak i mieszkańcy - zapewnia Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa:

Z zewnętrznej strefy korzystały już zawodniczki Klubu Sportowego Skarpa Bytom.

Ściana zewnętrzna przypomina bryłę węgla. Od dziś [13.09.2021] aż do środy [15.09.2021] mieszkańcy mogą korzystać z niej bezpłatnie. Strefa wewnętrzna obiektu ma zostać otwarta na przełomie października i listopada. Łączny koszt inwestycji to 23 miliony złotych, z czego 16 milionów złotych to środki unijne.

Bytom. Dawna kopalnia zamienia się w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych   Agata Nurek/ Radio eM Dawna kopalnia zamienia się w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych
«« | « | 1 | » | »»