Ratujmy Teatr Telewizji

Już ponad 2 tys. osób podpisało apel "Rzeczpospolitej" o przywrócenie rangi telewizyjnej scenie teatralnej.

Podczas stycznia i lutego widzowie telewizji publicznej obejrzą tylko po jednej emisji przedstawienia teatralnego. Nie podoba się to wielu osobom, ponieważ w ten sposób wysokiej klasy widowisko może dotrzeć do bardzo szerokiego kręgu odbiorców.

Teatr TV od dawna cieszy się ogromnym uznaniem wśród widzów. Jego znaczenie doceniają również twórcy. Pod obecnym protestem podpisali sie m.in. Krzysztof Zanussi, Laco Adamik, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski.

Niestety od kilku lat rola telewizyjnych przedstawień teatralnych była coraz bardziej marginalizowana. Miłośnicy tej formy obawiają się, że wkrótce ostatnie, poniedziałkowe pasmo również zniknie.

Nadawanie w poniedziałkowe wieczory amerykańskiego serialu wcale nie poprawiło oglądalności publicznego kanału. A przecież państwowa telewizja nie powinna się upodabniać do kanałów komercyjnych, a tak się niestety dzieje.

Władze TVP tłumaczą się, jak zwykle, kłopotami finansowymi i spadkiem wpływów z abonamentu. W raporcie za 2009 r. ujawniono, że na programy polityczne przeznaczono 41,5 mln zł, audycje rolnicze pochłonęły 9 mln, a teatr telewizji dostał 11 mln zł.

Nawet powtórki teatralnej klasyki, a tym bardziej premierowe spektakle, gromadzą znacznie więcej widzów przed telewizorami, niż emitowany obecnie amerykański serial - czytamy w "Rzeczpospolitej".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.